Zbliża się miesiąc, w którym tradycyjnie obchodzimy Dzień Nauczyciela. Uczniowie we wszystkich szkołach – począwszy od Rzeszowa, poprzez Poznań, po Koszalin – zastanawiają się: co wręczyć wychowawczyni/wychowawcy? Jaki typ kwiatów będzie stosownym prezentem? Postaramy się doradzić. Zapraszamy do lektury!
Kwiaty cięte: zawsze na miejscu
Gdy nie zna się dobrze upodobań obdarowywanej osoby, najbezpieczniejszym podarunkiem są kwiaty cięte. W pierwszym odruchu myślimy przede wszystkim o różach. Jednak to przecież nie jest reguła! Świetnie sprawdzą się też:
- wywołujące uśmiech słoneczniki,
- kolorowe gerbery,
- trwałe i urocze goździki,
- barwne kompozycje z kilku gatunków kwiatów.
Jeśli mowa o ostatniej propozycji, warto tutaj pójść w kierunku typowo jesiennych bukietów. Są one komponowane tak, aby oddać soczyste kolory tej pory roku: żółcie, pomarańcze i czerwienie. Nasza propozycja to bukiet Kolory Jesieni . W jego skład wchodzą frezje i róże, a ozdabia go dekoracyjna zieleń. Nauczycielka będzie zachwycona, gdy dostanie taką kompozycję w prezencie!
Wyjątkowe kwiaty dla ulubionego pedagoga
Darzycie wychowawczynię czy wychowawcę szczególną sympatią? Warto więc postarać się o coś, co zapadnie w pamięć. Nie muszą to być wyłącznie kwiaty! W naszej kwiaciarni internetowej znajdziecie m.in. okazałe kosze kwiatowe i flowerboxy. Większa liczba pachnących kwiatów, ułożonych w eleganckim pudełku lub wiklinowym koszyku, zrobi wrażenie. Taki upominek będzie miłą odmianą od tradycyjnych, prostszych bukietów. Na życzenie dołączymy do niego czekoladki, misia albo kosz pełen słodkości.
A jak zaskoczyć wychowawczynię? Nauczyciele są raczej przyzwyczajeni do tego, że prezent wręcza klasowy samorząd. Tymczasem można to zorganizować inaczej! Interesującą opcją jest dostawa kwiatów na określoną godzinę. Kurier może dotrzeć z przesyłką zaraz na początku danej lekcji. Oczywiście można też poprosić o wysyłkę kwiatów pod szkołę – by były one świeże i w jak najlepszym stanie – i wręczyć je samodzielnie. Kwiaty dostarczamy w wielu miastach, w tym w Gdańsku, Kielcach i Bydgoszczy. Grunt to odebranie ich od kuriera w umówionym czasie.
Roślina doniczkowa: kiedy warto, a kiedy odpuścić?
Często okazuje się, że na koniec dnia pani profesor wychodzi ze szkoły z wielkim naręczem bukietów. Bywa to kłopotliwe. Niekiedy jednak uczniowie na tyle dobrze znają swą nauczycielkę, że wiedzą o jej pasji, związanej z kolekcjonowaniem kwiatów w doniczkach. Jesteście przekonani, że to będzie dobry pomysł? Może zatem pięknym prezentem okaże się Różowy storczyk? Wychowawczyni będzie mogła zabrać go do domu lub ustawić w pokoju nauczycielskim, aby uczynić tę przestrzeń cieplejszą.
Są jednak takie sytuacje, w których na pewno bezpieczniej jest zrezygnować z doniczkowych okazów. O czym mowa? Jeśli:
- nauczycielka ma bardzo małe dzieci,
- w jej domu przebywają zwierzaki,
- wiadomo, że wychowawczyni jest alergiczką,
- obdarowywana osoba jest raczej roztargniona i energiczna,
lepiej postawić na inny prezent. Dobrze jest zweryfikować takie czynniki, zanim kupi się pięknego kwiatka doniczkowego.
Kwiaty plus dodatkowy upominek od klasy
Nauczyciele bardzo doceniają prezenty, w których odzwierciedla się zaangażowanie uczniów. Gdy klasa przygotuje coś od siebie, świadczy to o sporej sympatii do wychowawczyni. Dlatego oprócz zamówienia kwiatów, np. online, opłaca się wcześniej pomyśleć o oryginalnym upominku. Może klasowe zdjęcie, oprawione w ładną ramkę i podpisane przez wszystkich uczniów? A może kompozycja z dyni, jarzębiny, kasztanów i innych darów jesieni? Pomysłów jest co niemiara. Każdy z nich zostanie doceniony ze względu na włożoną w jego realizację pracę.
Podsumowanie
Oczywiście za przygotowanie podarunku dobrze jest zabrać się już we wrześniu. Najważniejsze jest to, aby cała klasa zgodziła się na dany pomysł i by każdy miał swój udział w jego wykreowaniu. Można zatem zlecić jednej osobie ogarnięcie dostawy kwiatów, a innej – zdobycie wybranych przedmiotów. Na pewno znajdą się także uczniowie uzdolnieni artystycznie, którzy stworzą razem coś wspaniałego! To co? Do dzieła!
Wpis edytowany 03.05.2020